Pomorzanin Trójmiasto przegrał w meczu 4. kolejki B klasy z Sopocką Akademią Piłkarską 0:5 (0:3). Była to pierwsza porażka naszego zespołu w rozgrywkach.

Od początku spotkania dużą przewagę osiągnęli goście, czego efektem były trzy gole klubu z Sopotu. W bramce rewelacyjnie spisywał się Arkadiusz Hadaś, ale przy golach nie miał najmniejszych szans. Nasi piłkarze stworzyli jedynie dwie dogodne sytuacje, ale strzały Daniela Pawlosa i Łukasza Langowskiego z osiemnastego metra były niecelne.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Pomorzanin nastawiony na kontry nie mógł sforsować obrony gości, a Sopocka Akademia Piłkarska stwarzała sobie kolejne sytuacje. Nasz zespół stracił jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:5.

W zespole z Sopotu występowało wielu zawodników z bogatą przeszłością ligową jak choćby Jakub Kawa, który kilka lat temu zdobywał bramki w Ekstraklasie dla gdańskiej Lechii . Był to do tej pory najbardziej wymagający przeciwnik w B klasie. Następny mecz czeka naszych zawodników już w piątek, a rywalem będzie AS Pomorze, w barwach którego grają byli reprezentanci Polski i boisk Ekstraklasy jak Jarosław Bieniuk, Marek Zieńczuk czy Tomasz Dawidowski. Początek spotkania o godzinie 20:30 w Gdańsku na boisku przy ul. Traugutta. Zapraszamy!

Skład: Arkadiusz Hadaś – Damian Balcerowski (72. Szymon Wośko), Mateusz Budny, Karol Ratka, Artur Polewka, Piotr Migdalski (63. Patryk Szarecki), Rafał Langowski, Łukasz Langowski (żk), Przemysław Paszkowski (59. Bartosz Chmielewski), Maciej Szpila (żk), Daniel Pawlos.

Trener: Rafał Langowski