Dla najmłodszych – dzieci w wieku 4-6 lat zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw, z którymi pracują młodzi i kontaktowi trenerzy. Trening dostosowany jest do poziomu dziecka. Po ukończeniu wieku przedszkolnego dzieci będą miały możliwość kontynuowania swojej kariery w Akademii Piłkarskiej „Pomorzanin”.

Treningi odbywają się w okresie letnim na boiskach otwartych, a w okresie zimowym salach gimnastycznych.

Zapisy odbywają się przez naszą stronę internetową w zakładce Zapisz dziecko!.

Poniżej znajdziecie Państwo najczęściej zadawane pytania w związku z naszym programem „Przedszkole Sportowe Pomorzanina” oraz odpowiedzi na nie.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

  1. W jaki sposób i gdzie mogę zapisać swoje dziecko?

– Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez stronę internetową klubu www.pomorzanin.info w zakładce „Zapisz dziecko!”.

Czy nabory trwają cały rok?

– Tak, nabory trwają przez cały rok. Dziecko można zapisać w dowolnym momencie pod warunkiem, że w danej grupie treningowej będą wolne miejsca.

Ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia i ile trwają?

– Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Czas każdej jednostki treningowej to maksymalnie 60 minut.

Co powinno przynieść dziecko na pierwsze zajęcia?

– Dziecko powinno mieć ze sobą koszulkę i spodenki, a także getry/skarpety oraz buty z płaską, niebrudzącą podeszwą na halę lub buty z płaską podeszwą lub turfy na boisko (w zależności od miejsca przeprowadzanych zajęć), a także wodę do picia.

Czy rodzic musi uczestniczyć w zajęciach?

– Nie, rodzic nie uczestniczy czynnie w zajęciach. Klub prosi jednak, aby zawsze na czas treningu w wyznaczonym miejscu na treningu przebywał jeden z opiekunów dziecka.

Jakie dokumenty medyczne potrzebne są, aby dziecko mogło brać udział w zajęciach?

– Po wypełnieniu formularza klub odeśle szczegółowe informacje odnośnie zajęć, ale także oświadczenie o stanie zdrowia dziecka, które wypełnione i podpisane należy przynieść przed treningiem trenerowi prowadzącemu zajęcia lub jego asystentowi.

Czy i kiedy można zrezygnować z zajęć?

– Z zajęć można zrezygnować w dowolnym momencie, jednak należy to zgłosić trenerowi prowadzącemu grupę. Brak zgłoszenia rezygnacji z treningów będzie oznaczać to, że dziecko nadal figurować będzie na liście, a więc naliczana będzie opłata za zajęcia. Rezygnację można złożyć na piśmie osobiście lub mailowo na adres klub@pomorzanin.info.

Czy zajęcia odbywają się przez cały rok?

– Tak, zajęcia w naszym klubie odbywają się przez cały rok. Wyjątkiem są miesiące: lipiec i sierpień, w których kierownictwo klubu może ze względu na zbyt małą ilość chętnych osób zawiesić treningi. Wówczas rodzice/opiekunowie nie pokrywają kosztów za zajęcia.

Czy uczestnictwo w „Przedszkolu” można zawiesić?

– Jest taka możliwość. Wystarczy zgłosić taką informację trenerowi prowadzącemu grupę lub mailowo na adres klub@pomorzanin.info. W przypadku nie złożenia tego dokumentu, opłaty za zajęcia będą naliczane według wcześniej ustalonych stawek, ponieważ dziecko będzie nadal figurować na liście.

Czy odwołane zajęcia będą odpracowywane?

– Tak. Zajęcia nieodbyte w terminie zostaną przełożony na inny dzień.

Czy w przypadku deszczowej pogody zajęcia dojdą do skutku?

– W przypadku niekorzystnej pogody, trener przed zajęciami decyduje o przeprowadzeniu lub nieprzeprowadzeniu zajęć o czym rodzice zostaną poinformowani sms-owo, mailowo lub telefonicznie. Staramy się w przypadku deszczowej pogody nie odwoływać zajęć, a jeśli mamy taką możliwość to przenosić trening na sale sportowe.

Czy będą wyciągane konsekwencję w przypadku nie uczestnictwa dziecka w treningu?

– Nie. Dziecko opuści jedynie zajęcia.

Ile osób będzie uczestniczyło w zajęciach?

– Dbając o efektywność treningu i bezpieczeństwo dzieci na zajęciach grupy nie będą przekraczały dwanaście osób na trenera.

Do jakiej grupy trafi moje dziecko?

– Grupy będą dzielone ze względu na wybrane w formularzu miejsce odbywania zajęć, a także ze względu na wiek – datę urodzenia.

Jakie doświadczenie mają trenerzy prowadzący zajęcia?

– Wszyscy nasi trenerzy mają doświadczenie z pracą z dziećmi. Dbamy o to, aby nasi szkoleniowcy uczestniczyli w kursach trenerskich i instruktorskich, a także szkoleniach. O naszych trenerach możecie przeczytać Państwo również na naszej stronie internetowej w zakładce „Trenerzy”.

Czego można spodziewać się na zajęciach w „Przedszkolu Sportowym”?

– Nasi trenerzy główny nacisk będą kładli na rozwój ogólnej sprawności dziecka – koordynacji ruchowej, poczucia równowagi, nauki zasad danej dyscypliny. Szkoleniowcy mają za zadanie wpajanie dzieciom zasad „fair play” oraz wzajemnego szacunku. Zajęcia dostosowane będą do poziomu dzieci. Przeważać będą zabawy i różnego rodzaju gry. Trenerzy dbać będą o miłą i przyjazną atmosferę podczas zajęć.

Czy dziewczynki i chłopcy trenować będą osobno?

Nie. Zarówno dziewczynki i chłopcy trenować będą razem, a jedynymi kryterium podczas podziału dzieci będzie wiek i miejsce odbywania zajęć.