Tylko i aż remis seniorów

W sobotę o godzinie 19:00 ostatnie spotkanie ligowe w 2019 roku rozegrali nasi seniorzy. Mecz z KP Gdynia zakończył się remisem 3:3 (1:3), a bramki dla Pomorzanina zdobyli: 2x Filip Rozborski oraz Jan Fedorowicz.

Pierwsze 45 minut było słabe w wykonaniu „błękitno-czarnych”. Nasza drużyna grała dość niemrawo i do szatni z prowadzeniem 3:1 schodzili gospodarze. Taki wynik utrzymywał się do 75 minuty, kiedy to Jan Fedorowicz umieścił piłkę w siatce oddając strzał z ostrego kąta po dośrodkowaniu Damiana Sekulaka. Do wyrównania wyniku doszło na kilka minut przed końcem spotkania, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Filip Rozborski, po ładnym strzale z rzutu wolnego. W doliczonym czasie mieliśmy jeszcze szansę na objęcie prowadzenia, ale piłka po strzale głową Karola Ratki minimalnie minęła bramkę KP. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów i remisem 3:3. Warto dodać, że bardzo dobrze spotkanie poprowadził arbiter pan Maciej Koszper. Oby więcej takich sędziów, którzy „czują” grę!

Pomeczowa wypowiedź trenera Rafała Langowskiego:

Szanujemy remis i punkt zdobyty w tym meczu. Było to trudne 90 minut, podczas których po raz kolejny nasza psychika została wystawiona na próbę. Jestem dumny ze swoich zawodników, którzy nie pierwszy raz pokazali, że potrafią wyjść nawet z największej opresji i zdobyć punkt, kiedy inni przestaliby w to wierzyć. Możemy być zadowoleni z całej rundy. Chciałbym z całego serca podziękować chłopakom, którzy tworzą świetny zespół, ale też osobom, które nie zawsze są na pierwszym planie, ale wspierają naszą drużynę. Mam tutaj na myśli Bartka Woźniaka i jego Trio Stories, który obdarowuje nas fantastycznymi zdjęciami, pani Angelice za opiekę medyczną, panu Henrykowi za wsparcie na dobre i na złe i wszystkim tym, którzy stoją za Pomorzaninem. W imieniu drużyny dziękuję! Co do treningów… do końca listopada będziemy spotykać się na zajęciach, a następnie czeka nas krótka przerwa, aby w styczniu z pełnymi akumulatorami rozpocząć przygotowania do wiosny.

Skład: Hadaś – Balcerowski (30. Grzybowski), Ratka, Dawidowski, Kaczmarczyk, Woźniak (63. Gościniak), R.Langowski, Rozborski, Polewka, Czerwiński (73. Sekulak), Fedorowicz.

Trener: Rafał Langowski

Tym spotkaniem seniorzy zakończyli rundę jesienną na pozycji wicelidera z dorobkiem 28 punktów.