Seniorzy: Wygrana z Portowcem

W niedzielę o godzinie 11:00, seniorzy Pomorzanina zmierzyli się w Nowym Porcie z Portowcem II Gdańsk. Nasz zespół odniósł pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo i pokonał gospodarzy 2:1 (1:1). Bramki dla naszego zespołu strzelili: Filip Rozborski i Rafał Langowski.

Portowiec, który walczy o awans do A klasy był faworytem tego meczu, tym bardziej, że nasz zespół przystąpił do spotkania mocno osłabiony. Nasi piłkarze szybko stracili bramkę, bo już w 5. minucie meczu. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, a Pomorzanin groźnie kontrował. W 28. minucie spotkania po rzucie rożnym wykonywanym przez Rafała Langowskiego bramkę zdobył wracający po kontuzji Filip Rozborski. W pierwszej połowie boisko musiał opuścić z powodu urazu Daniel Pawlos, a jego miejsce zajął Bartosz Zawidzki.

W drugiej połowie gra nieco bardziej się wyrównała i to Pomorzanin był bliższy objęcia prowadzenia, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Filip Rozborski. Na kwadrans przed końcem spotkania piłkę w środku pola przejął Bartek Kmieć, który podał do Rafała Langowskiego i nasz grający trener technicznym strzałem pokonał golkipera Portowca. Pomorzanin objął prowadzenie, które mogło być jeszcze wyższe. Świetnie grający w tym meczu Filip Rozborski w 88. minucie został faulowany w polu karnym i podszedł do rzutu karnego, jednak jego strzał wybronił bramkarz Portowca. Kiedy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie, w naszym polu karnym, kapitana Portowca sfaulował Szymon Wośko i sędzia ponownie wskazał na „wapno”. Rzut karny fatalnie przestrzelił jeden z zawodników gospodarzy i Pomorzanin mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Następne spotkanie Pomorzanin rozegra w niedzielę o godzinie 18:30 w Nowym Porcie, a rywalem będzie Zaspa Gdańsk.

Skład: Arkadiusz Hadaś – Szymon Wośko, Bartosz Ratajczyk, Karol Ratka, Piotr Migdalski – Daniel Pawlos (22. Bartosz Zawidzki), Rafał Langowski, Bartłomiej Kmieć, Bartłomiej Grzybowski – Maksymilian Pujdak (59. Maciej Szpila), Filip Rozborski.