FAQ – pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziecie Państwo najczęściej zadawane pytania w związku z naszym programem „Przedszkole Sportowe Pomorzanina” oraz odpowiedzi na nie.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

 1. W jaki sposób i gdzie mogę zapisać swoje dziecko?

– Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez stronę internetową klubu www.pomorzanin.info w zakładce „Zapisz dziecko!”.

 1. Czy nabory trwają cały rok?

– Tak, nabory trwają przez cały rok. Dziecko można zapisać w dowolnym momencie pod warunkiem, że w danej grupie treningowej będą wolne miejsca.

 1. Jakie są opłaty za uczestnictwo w zajęciach?

– Opłata za zajęcia wynosi 150 zł/miesiąc.

 1. Ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia i ile trwają?

– Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Czas każdej jednostki treningowej to 60 minut.

 1. Kiedy należy zapłacić wpisowe i opłatę za pierwsze zajęcia?

– Po wypełnieniu formularza na naszej stronie internetowej otrzymają Państwo odpowiedź, kiedy odbywają się najbliższe treningi próbne. Wówczas rodzice/opiekunowie wraz z dzieckiem mogą przyjść sprawdzić od „środka” jak wyglądają zajęcia, a następnie zadecydować czy chcą przystąpić do „Przedszkola”. W przypadku chęci dalszego uczestnictwa w klubie otrzymają Państwo maila z danymi do przelewu wpisowego i opłaty za zajęcia i innymi szczegółami odnośnie treningów.

 1. Co powinno przynieść dziecko na pierwsze zajęcia?

– Dziecko powinno mieć ze sobą koszulkę i spodenki, a także getry/skarpety oraz buty z płaską, niebrudzącą podeszwą na halę lub buty z płaską podeszwą lub korki na boisko (w zależności od miejsca przeprowadzanych zajęć), a także wodę do picia.

 1. Czy rodzic musi uczestniczyć w zajęciach?

– Nie, rodzic nie uczestniczy czynnie w zajęciach. Klub prosi jednak, aby zawsze na czas treningu w wyznaczonym miejscu na treningu przebywał jeden z opiekunów dziecka.

 1. Jakie dokumenty medyczne potrzebne są, aby dziecko mogło brać udział w zajęciach?

– Po wypełnieniu formularza klub odeśle szczegółowe informacje odnośnie zajęć, ale także oświadczenie o stanie zdrowia dziecka, które wypełnione i podpisane należy przynieść przed treningiem trenerowi prowadzącemu zajęcia lub jego asystentowi.

 1. Czy i kiedy można zrezygnować z zajęć?

– Z zajęć można zrezygnować w dowolnym momencie, jednak należy to zgłosić trenerowi prowadzącemu grupę. Brak zgłoszenia rezygnacji z treningów będzie oznaczać to, że dziecko nadal figurować będzie na liście, a więc naliczana będzie opłata za zajęcia. Rezygnację można złożyć na piśmie osobiście lub mailowo na adres klub@pomorzanin.info.

 1. Czy zajęcia odbywają się przez cały rok?

– Tak, zajęcia w naszym klubie odbywają się przez cały rok. Wyjątkiem są miesiące: lipiec i sierpień, w których kierownictwo klubu może ze względu na zbyt małą ilość chętnych osób zawiesić treningi. Wówczas rodzice/opiekunowie nie pokrywają kosztów za zajęcia.

 1. Czy uczestnictwo w „Przedszkolu” można zawiesić?

– Jest taka możliwość. Wystarczy zgłosić taką informację trenerowi prowadzącemu grupę lub mailowo na adres klub@pomorzanin.info. W przypadku nie złożenia tego dokumentu, opłaty za zajęcia będą naliczane według wcześniej ustalonych stawek, ponieważ dziecko będzie nadal figurować na liście.

 1. Czy odwołane zajęcia będą odpracowywane?

– Tak. Zajęcia nieodbyte w terminie zostaną przełożony na inny, dogodny dzień.

 1. Czy w przypadku deszczowej pogody zajęcia dojdą do skutku?

– W przypadku niekorzystnej pogody, trener przed zajęciami decyduje o przeprowadzeniu lub nieprzeprowadzeniu zajęć o czym rodzice zostaną poinformowani sms-owo, mailowo lub telefonicznie. Staramy się w przypadku deszczowej pogody nie odwoływać zajęć, a jeśli mamy taką możliwość to przenosić trening na sale sportowe.

 1. Czy będą wyciągane konsekwencję w przypadku nie uczestnictwa dziecka w treningu?

– Nie. Dziecko opuści jedynie zajęcia.

15. Co w przypadku, kiedy dziecko ukończy wiek przedszkolny?

– Będzie miało możliwość kontynuowania swojej kariery w Akademii Piłkarskiej „Pomorzanin”.

16. Kiedy moje dziecko otrzyma strój sportowy?

– Po zapłaceniu wpisowego nasz klub zamawia dla dziecka kompletny strój (koszulka+spodenki+getry) Pomorzanina po wcześniejszym ustaleniu rozmiaru. Istnieje możliwość wybrania dowolnego napisu z tyłu na koszulce. Wszelkie szczegóły odnośnie kompletu zostaną ustalone drogą mailową. Strój po przekazaniu staje się Państwa własnością i nie trzeba go zwracać. Termin otrzymania stroju od zapłaty wpisowego to zazwyczaj 10-14 dni.

ZAJĘCIA

 1. Ile osób będzie uczestniczyło w zajęciach?

– Dbając o efektywność treningu i bezpieczeństwo dzieci na zajęciach grupy nie będą przekraczały czternaście osób.

2. Do jakiej grupy trafi moje dziecko?

– Grupy będą dzielone ze względu na wybrane w formularzu miejsce odbywania zajęć, a także ze względu na wiek – datę urodzenia.

3. Jakie doświadczenie mają trenerzy prowadzący zajęcia?

– Wszyscy nasi trenerzy mają doświadczenie z pracą z dziećmi. Dbamy o to, aby nasi szkoleniowcy uczestniczyli w kursach trenerskich i instruktorskich, a także szkoleniach. O naszych trenerach możecie przeczytać Państwo również na naszej stronie internetowej w zakładce Akademia -> Trenerzy.

4. Czego można spodziewać się na zajęciach w „Przedszkolu Sportowym”?

– Nasi trenerzy główny nacisk będą kładli na rozwój ogólnej sprawności dziecka – koordynacji ruchowej, poczucia równowagi, nauki zasad danej dyscypliny. Szkoleniowcy mają za zadanie wpajanie dzieciom zasad „fair play” oraz wzajemnego szacunku. Zajęcia dostosowane będą do poziomu dzieci. Przeważać będą zabawy i różnego rodzaju gry. Trenerzy dbać będą o miłą i przyjazną atmosferę podczas zajęć.

5. Czy dziewczynki i chłopcy trenować będą osobno?

Nie. Zarówno dziewczynki i chłopcy trenować będą razem, a jedynymi kryterium podczas podziału dzieci będzie wiek i miejsce odbywania zajęć.

strojprzod

strojtyl