Derby dla Pomorzanina! Wygrana z KP 4:0

To był fantastyczny wieczór dla seniorów naszego klubu. W sobotę o godzinie 18:00 Pomorzanin podjął „u siebie” KP Gdynia. Spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem Pomorzanina 4:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny strzelali: Rafał Langowski, Adam Dobruń, Przemysław Widanka i Filip Rozborski.

W pierwszej połowie gra była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na Pomorzanina. Nasi gracze w ciągu pierwszych trzydziestu minut stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. W 43. minucie na strzał z ok. 25 metrów zdecydował się grający trener Rafał Langowski, a piłka od poprzeczki wpadła do siatki rywali i Pomorzanin schodził na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie gra nieco bardziej się otworzyła co przyniosło Pomorzaninowi trzy bramki. Najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Rafała Langowskiego premierową bramkę w drużynie zdobył Adam Dobruń. Kilka minut później ponownie dośrodkował Langowski, a bramkę z najbliższej odległości zdobył Przemysław Widanka. W 93. minucie spotkania w ostatniej akcji meczu, Rafał Langowski zanotował trzecią asystę podając do Filipa Rozborskiego, który w sytuacji „sam na sam” ustalił wynik spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Pomorzanin przeskoczył w tabeli KP Gdynia i zajmuje 6. miejsce.

Skład: Łukawski – Ł.Langowski, Dobruń, Ratajczyk, Babiak, Balcerowski (69. Pawlos), Dawidowski (59. Czerwiński), R.Langowski, Rozborski, Kondzielewski (22. Paszkowski), Widanka (65. Szpila).

Za tydzień nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z KS Chwaszczyno. Początek meczu w sobotę o godzinie 15:00.